На 25 април 2026 г. в Добридолската света обител „Св. Троица“ се проведе „Харизанска събота“, в която се включиха поклонници от различни населени места, организирани от свещеник Светослав Иванов от град Лом, информира Видинска св. митрополия.
Още в ранните часове на деня групата беше посрещната от игумена на манастира – Негово Високопреподобие архимандрит Никодим, и уредника на обителта Боян Александров. С общи усилия и под тяхно ръководство доброволците се заеха с облагородяването на манастирския двор и пространството около него.
Пролетният ден премина в усърдна работа, включваща косене на тревните площи, цепене и подреждане на дърва за нуждите на обителта, както и различни дейности по поддръжката на манастирските площи.
Добротолюбие Православие, вяра, църква