Начало / Uncategorized / Благотворителна кампания за Великден реализираха в Бургас

Благотворителна кампания за Великден реализираха в Бургас

Християнско братство „Александър Георгиев – Коджакафалията“ реализира благотворителна кампания по повод Възкресение Христово с благословението на Сливенския митрополит Арсений и с подкрепата на дарители и доброволци, информира Сливенска св. митрополия.

В рамките на инициативата са подготвени 75 хранителни пакета с продукти от първа необходимост, предназначени за хора и семейства в затруднено положение. Помощта е разпределена чрез храмове в Бургас и село Зидарово, по списъци, изготвени от църковните настоятелства. Част от даренията са предоставени и на Общинския кризисен център „Меден рудник“.

Кампанията обхваща и социални институции в по-малки населени места, като помощ е оказана на Дом за пълнолетни лица с умствена изостаналост в село Русокастро. Съвместно с Тракийско дружество „Странджа“ са събрани и дарени дрехи, арт материали и спортни принадлежности.

В рамките на инициативата, с участието на Държавен куклен театър – Бургас, деца от социални центрове в града са посетили куклено представление. За тях са осигурени и великденски подаръци, включително яйца, боички, лакомства и книжки. От братството изразиха благодарност към всички дарители и доброволци, участвали в кампанията.

Снимка: Сливенска св. митрополия

За Ангел Карадаков

Виж още

Отец Слави Спасов: Светът днес задоволява потребностите на човека, но не и жаждата му за Бога

Общението със светиите не се прекъсва от смъртта Пътят към светостта минава през покаянието, молитвата ...