Американският вестник The New York Times включи Рилската света обител в своя класация, в която препоръчва на своите читатели различни места, които да посетят през новата година.
Страната ни е представена с т.н. триъгълник на толерантността в центъра на София, където на пешеходно разстояние се намират катедралата „Св. Неделя“, джамията, синагогата и римокатолическата църква „Св. Йосиф“. След обиколка на столицата от изданието препоръчват туристите да се насочат към Националния парк „Рила“, където тайнствено се е сгушил Рилският манастир. Сред отбелязаните места са и обиколна на Пловдив, калдаръмените улички във Велико Търново и докосване до бреговете на Черно море.
„Пътуването до България вече е по-лесно отвсякога, тъй като посетителите от повечето европейски страни не преминават паспортна проверка, а в скоро време се очаква източноевропейската страна с размерите на щата Вирджиния да приеме и еврото“, пишат от The New York Times. Вестникът препоръчва на своите читатели и задължителна дегустация на български сортове вина.
Страната ни е включена в класанията редом до по-близки и познати нам държави, като Германия, Великобритания, Португалия и Гърция, както и с по-далечните Еквадор, Кения, Грузия, Япония и Перу.