Начало / Новини / За първи път от 16 години насам най-старият дупнишки храм „Св. Николай“ ще посрещне миряни за храмовия си празник

За първи път от 16 години насам най-старият дупнишки храм „Св. Николай“ ще посрещне миряни за храмовия си празник

За първи път от 16 години насам най-старият дупнишки храм „Св. Николай“ ще посрещне миряни за храмовия си празник, съобщиха от църковното настоятелство.

Водосвет ще бъде отслужен на 6 декември, когато се почита паметта на Св. Николай Мирликийски Чудотворец. За последен път, и то след 21-годишно прекъсване, литургия в храма „Св. Николай“ е била отслужена през 2003 година. Църквата е затворена за миряни от близо 40 години. Предстои храмът да бъде ремонтиран, а от началото на 2020 г. ще започне и дарителска кампания.

По информация на БТА.

За Ангел Карадаков

Виж още

Българският патриарх Даниил изрази съболезнования по повод кончината на папа Франциск

В съболезнователен адрес до апостолическия нунций у нас архиепископ Лучано Суриани патриарх Даниил изразява своите ...