Начало / Uncategorized / В Канада осветиха основите на бъдещия параклис в чест на кралското семейство Романови

В Канада осветиха основите на бъдещия параклис в чест на кралското семейство Романови

На 6 август 2017 г., на празника на храм на Смоленската икона на Божията Майка в Джексънс Пойнт (Онтарио, Канада), който тази година чества своя 60-годишен юбилей, бе осветен основния камък на бъдещия параклис в чест на светото кралско семейство.

Честванията доведоха предстоятелите на Руската задгранична църква, Негово Високопреосвещенство Иларион, митрополит на Източна Америка и Ню Йорк и Негово Високопреосвещенство Гавриил, архиепископ на Монреал, Канада.

Завършването на параклиса е планирано за 2018 г. по случай 100-годишнината от смъртта на кралското семейство.

Руският император Николай II, който абдикира на 2 март 1917 г., съпругата му и петте им деца са разстреляни в мазето на Ипатиевския дом в Екатеринбург, в нощта между 16 и 17 юли 1918г. През 2000 г., след дълги спорове те са канонизирани от Руската православна църква.

За Георги Германов

Виж още

Митрополит Йоан откри Международния църковен фестивал „Света Богородица Портаитиса“

На 04 август в Летния театър на Варна започна Международният църковен фестивал „Света Богородица Портаитиса“, ...