Начало / Uncategorized / Започна международният православен форум в Благоевград (видео)

Започна международният православен форум в Благоевград (видео)

Негово Светейшество патриарх Неофит откри снощи в Благоевград IX Междуправославна среща на мрежата от инициативи за проучване на религиите и гибелните култове.

В нея участие ще вземат представители на Александрийската, Антиохийската, Йерусалимската, Руската, Грузинската, Сръбската църкви, както и от Кипърската и Албанската.

Днес  доклади представиха проф. Александър Саввин от православния Свето-Тихоновски университет в Москва на тема: „Фундаментализъм в исляма: духовни, социални и културни последствия“, Христо Янку, директор на Кипърския център за изследвания на тема: „Какво хомосексуализмът иска от нашето общество“ и Негово Високопреосвещенство Пафски митрополит Георгий от Кипърската православна църква. В късния следобед предстои докладът на протопрезвитер Василий Георголупос, от богословския факултет на Солунския университет на тема: „Протестантският фундаментализъм“.

Източник: http://www.bg-patriarshia.bg/

За Николина Александрова

Виж още

От днес започва Петровият пост

От днес започва Петровият пост, който ще продължи до 29 юни, когато се честват първовърховните апостоли ...